Zajęcia w terenie

Wyruszyliśmy w Miasto.
I rok niemcoznawstwa udał się na spacer tematyczny GDAŃSK – MIASTO POGRANICZA w ramach zajęć Wstęp do niemcoznawstwa. Niektórzy  po raz pierwszy uwiecznieni zostali na zdjęciu z Neptunem. Po drodze odwiedziliśmy Filię Gdańską Biblioteki Wojewódzkiej i Miejskiej przy ul. Mariackiej, która gromadzi i udostępnia (!) zbiory dotyczące Gdańska i regionu.
Natomiast I rok MSU filologii germańskiej podczas wykładu Polsko-niemieckie pogranicze kulturowe poznawał GDAŃSK ŚLADAMI ŻYDOWSKIMI. Przy okazji odwiedziliśmy Turbota – rzeźbę Güntera Grassa „Turbot pochwycony”, która stoi przed Gdańską Galerią Güntera Grassa /4G przy ulicy Szerokiej. Bo warto przypomnieć, że Grass jest autorem powieści „Z dziennika ślimaka” (niem. 1972), w której jedną z płaszczyzn narracyjnych stanowi historia gdańskich Żydów…

niemcoznawcy na szlaku 2019 bz

A II rok niemcoznawstwa w dniu 4 czerwca w ramach wykładu konwersatoryjnego Pamięć zbiorowa w cieniu drzew przed Biblioteką Pod Żółwiem zrealizował temat PAMIĘĆ POLSKO-NIEMIECKIEGO POGRANICZA KULTUROWEGO a następnie, stosując metodę obserwacji uczestniczącej, wziął udział w Święcie Wolności i Solidarności.
Pogoda dopisała, humory również. Zajęcia prowadziła dr Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk

germaniści I MSU śladami żydowskimi 2019 bz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.