Prezentacja projektu badawczego dr Oliwii Murawskiej (Johannes Gutenberg Universität in Mainz)

23 marca  w budynku Neofilologii miała miejsce Oliwia Murawska prezentacja projektu 2
prezentacja projektu badawczego
dr Oliwii Murawskiej z Institut für Film-, T heater- und empirische Kulturwissenschaft, Johannes Gutenberg Universität in Mainz / Moguncja. Roboczy temat projektu to: Człowiek a krajobraz. Sieciowanie badaczy Kaszub na początku XX w.

Podczas spotkania zaprezentowano również  polsko-niemiecki projekt dydaktyczno-studencki „Kontynuacja i rewitalizacja kultury kaszubskiej”, który realizowany jest wspólnie z Pracownią Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza IFG.

plakat prezentacja projektu Oliwia MurawskaDr Oliwia Murawska – w latach 2004-2010 studiowała etnografię/europejską etnologię, ekonomię i filologię angielską na Uniwersytecie w Münster. W 2014  ukończyła studium doktoranckie w dziedzinie etnografii/europejskiej etnologii na macierzystej uczelni i obroniła pracę doktorską na temat „Nachfolgeregelungen in Familienunternehmen am Beispiel deutscher Werften“ [Regulacje sukcesji w rodzinnych przedsiębiorstwach na przykładzie niemieckich stoczni]. W 2015 r. książka ukazała się pod tytułem „Die Familienwerft: Strukturen, Traditionen, Nachfolge” [Stocznia rodzinna: struktury, tradycje, sukcesja].
Od 2016 r. jest pracownikiem naukowym na Johannes Gutenberg Universität w Moguncji/Mainz w Institut für Film-, Theater- und empirische Kulturwissenschaft. Zainteresowania badawcze dr Murawskiej obejmują: koncepcje czasu, tradycji oraz natury, relacje człowiek-natura oraz antropologię ekonomiczną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.