XV Teatr Gotowania wedle Güntera Grassa „Smaki pamięci – pamięć smaków”

plakat Teatr Gotowania 2018-page-001Wraz ze Stowarzyszeniem Güntera Grassa w Gdańsku zapraszamy na XV Teatr Gotowania wedle Güntera Grassa Smaki pamięci - pamięć smaków. Spektakl literacko-kulinarny odbędzie się w Tawernie Mestwin, w Domu Kaszubskim przy ul. Straganiarskiej 20 we wtorek 16 października o godz. 18.30.

Wystąpią tradycyjnie Maciej Kraiński, Jerzy Kiszkis i Florian Staniewski. Muzyczną oprawę zapewni Cezary Paciorek, a kompozycje smakowe – Kazimiera Zajączkowska, właścicielka galerii i restauracji Tawerna Mestwin.Maciej Kraiński, kreśląc koncepcję tegorocznego spektaklu, zdradził, że punktem wyjściowym, prologiem, będzie wiersz „Czego nam brak” z „Turbota”:

„Naprzód ? To już znamy. / Czemu nie rozwijać się w tył, /prędko i bez mitrężenia. / Każdemu wolno coś tam wziąć ze sobą, coś tam. / My już rozwijamy się wstecz – […]”

Prolog powinien przygotować uczestników spotkania do przypomnienia smaków z przeszłości. Zatem w kolejnym „Teatrze gotowania …” zaprezentowane zostaną fragmenty prozy obrazujące zmysłowość w jej wielorakich wcieleniach.

Planowany jadłospis to łopatka barania z fasolką i gruszką, zupa rybna na rozgotowanych dorszowych głowach oraz kuch z kruszonką. Wejściówki na spektakl w cenie 30 zł można zarezerwować do 12 października pod numerem telefonu 606 745 252.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.